• PEDAGOG  SZKOLNY

...W każdym dziecku jest iskra własna, która może rozpalać „ogniska" szczęścia i prawdy...
    • MARIA POLAŃSKA

PED   14.45  -        15.30

KONSULTACJE

15.30 -16.30

•       INFORMACJE DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY Z REJONOWĄ PORADNIĄ                                              PSYCHOLOGICZNIO – PEDAGOGICZNĄ

INFORMACJE OGÓLNE:

Diagnozowanie dzieci i młodzieży  w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej jest prowadzone głównie w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży, wyjaśnienia mechanizmów ich funkcjonowania w odniesieniu do zgłaszanego problemu oraz wskazania sposobu rozwiązania tego problemu. Poradnia dokonuje diagnozy psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej w zakresie określania:

• poziomu rozwoju intelektualnego,
        • poziomu rozwoju dojrzałości szkolnej,
        • przyczyn trudności w nauce,
        • uzdolnień i mocnych stron dziecka,
        • podłoża zaburzeń rozwojowych (w tym autyzmu i zespołu Aspergera),
        • podłoża trudności emocjonalnych, wychowawczych,
        • predyspozycji zawodowych,
        • poziomu rozwoju mowy i trudności artykulacyjnych.

Efektem diagnozowania dzieci i młodzieży jest przede wszystkim:

• wydanie opinii
        • wydanie orzeczenia
        • objęcie dzieci, młodzieży i rodziców bezpośrednią pomocą psychologiczno-pedagogiczną
        • wspomaganie nauczycieli w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami.

Do postawienia właściwej diagnozy i określenia najlepszej dla dziecka formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej niezbędna jest analiza dokumentacji dziecka (wyniki poprzednich badań psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych, badań lekarskich specjalistycznych, opinii wychowawcy, nauczycieli itp.).

1.  kontakt mailowy z kancelarią poradni:  kancelaria@pzp.edu.pl
        2.   adres strony internetowej poradni: Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych we Wrocławiu

ZASADY PRZEPROWADZANIA BADAŃ, WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ:

• Poradnią rejonową dla uczniów naszej szkoły jest Powiatowy Zespół Poradni  Psychologiczno - Pedagogicznych we Wrocławiu,  /ul. T. Kościuszki 131/
        • Diagnoza zawsze jest przeprowadzana na wniosek rodzica
        • Poradnia nie udostępnia szkołom opinii będących wynikiem diagnozy. Decyzję o ewentualnym przekazaniu opinii do szkoły podejmuje rodzic
        • Rejestracja na badania oraz wszelkie informacje związane z badaniami udzielane są telefonicznie - nr 71/ 722 20 02; w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 8:00 – 14:00, w środy w godz. 12:00 – 18:00
        • Wniosek o badanie dziecka rodzic wypełnia na miejscu, w poradni
        • Wzory dokumentów, wymaganych do przeprowadzenia diagnozy dziecka, znajdują się na stronie internetowej poradni, w zakładce dokumenty
        • Jeśli do badania potrzebna jest opinia o uczniu ze szkoły - rodzic składa podanie do sekretariatu o wydanie informacji o dziecku (z zaznaczeniem, jakiego rodzaju opinia jest potrzebna)

UWAGA

• Jeśli uczeń posiada opinię Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, należy złożyć ją w sekretariacie szkoły.
        • Opinie uczniów klas VIII  z orzeczonymi specyficznymi trudnościami w nauce (dysleksja, dysgrafia, dysortografia) należy złożyć w sekretariacie do 15 października (nie dotyczy to uczniów, których opinie zostały złożone wcześniej), by uczniowie mogli przystąpić do egzaminu na przysługujących im warunkach.