• PSYCHOLOG SZKOLNY

Nigdy nie jest za późno, by stać się tym, kim chcemy być.
  • KATARZYNA KOWALCZUK

GABINET - A19

Telefon: (071) 3112793 wew. 5

• GODZINY PRACY

• PONIEDZIAŁEK
      • 7.40 - 12.40

• WTOREK
      • 8.00 - 12.00

• ŚRODA
      • 11.00 - 16.30

• CZWARTEK
      • 11.00 - 16.30

• PIĄTEK
      • 8.45 - 12.15

• Zadania psychologa szkolnego:

1. Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.

2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

3. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

4. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.

5. Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach profilaktyczno-wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły.

6. Wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

7. Współpraca z pedagogami szkolnymi oraz instytucjami wspierającymi szkołę.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Unicef w Bielanach Wrocławskich
      • szkola@sisco.pl