• REGULAMIN SZKOLNEGO JOKERA – JAKO NAGRODY ZA UDZIAŁ
      W KONKURSIE, TURNIEJU, ZAWODACH SPORTOWYCH

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. nr 13 poz. 125)

1. Regulamin dotyczy uczniów kl. 4-8.

2. Szkolnego Jokera otrzymuje uczeń, który uzyskał 1, 2, 3 miejsce w konkursie, turnieju, zawodach sportowych.

3. Joker ma formę karty i jest to nagroda imienna dla ucznia.

4. Wykorzystanie Jokera jest możliwe w ciągu całego półrocza. Niewykorzystany Joker nie przechodzi na kolejne półrocze.

5. Jokera otrzymuje uczeń od dyrektora. Uczeń wręcza Jokera nauczycielowi na lekcji w momencie, gdy chce z niego skorzystać.

6. Karta Jokera przygotowana jest przez nauczyciela, który ogłosił konkurs, turniej, zawody sportowe.

7. Kartę Jokera nauczyciel przygotowuje w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników konkursu, turnieju, zawodów sportowych.

8. Nauczyciel odbiera od ucznia Jokera na lekcji, jeżeli uczeń zdecyduje o wykorzystaniu go.

9. Joker może zostać wykorzystany przez ucznia w następujących sytuacjach:
      - odpowiedź ustna (na ocenę),
      - niezapowiedziana kartkówka,
      - brak zadania domowego,
      - nieprzygotowania do lekcji (m.in.: brak stroju na wf, nieprzygotowanie do muzyki, plastyki),
      - brak mundurka.

10. W przypadku wykorzystania Jokera z powodu braku mundurka – Joker obowiązuje przez cały dzień. Uczeń przedstawia Jokera na pierwszej lekcji w danym dniu, nauczyciel go podpisuje wraz z datą, co potwierdza jego wykorzystanie. Oddaje Jokera nauczycielowi podczas ostatniej lekcji w danym dniu, ponieważ Joker został już wykorzystany.

11. Uczniowie, którzy uzyskali 1, 2, 3 miejsce w konkursach, zawodach sportowych organizowanych od dnia 1 września 2021 r. uzyskują także prawo do skorzystania z Jokera. Nauczyciele przygotują zgodnie z Regulaminem Kartę Jokera.

12. Regulamin wprowadzono Zarządzeniem nr … / z dn. 2 listopada 2021 r.

W załączeniu:
      Załącznik nr 1 - wzór Karty Jokera

Szkolny Joker

Nagroda za udział w konkursie, turnieju, zawodach sportowych ……………………………………………
      (właściwa nazwa)

dla …………………………………………………………………………………………………………………….
      (imię i nazwisko ucznia, klasa)

za zajęcie ………………miejsca

Data wystawienia:

Podpis dyrektora: Podpis nauczyciela: