• Szkolny Nobel

• REGULAMIN KONKURSU „SZKOLNY NOBEL”

Szkoły Podstawowej im. UNICEF

Podstawa prawna: Statut Gminnego Zespołu Szkół w Bielanach Wr. roz.2, par. 8, pkt.3,4. (tekst jednolity)

ZASADY OGÓLNE

1. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz promowanie pracowitych i utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej (klasy 4-8) UNICEF w Bielanach Wr.
        2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie ucznia do koordynatora wspierania uzdolnień (na każdym poziomie nauczania) przez:
        • nauczyciela
        • wychowawcę
        • rodzica
        • samorząd szkolny
        1. Nobla przyznaje się za wybitne osiągnięcia po jednym w każdej z czterech kategorii dla SP:
          1. artystycznej - dla Artysty za  wybitne osiągnięcia w działaniach artystycznych; konkursy plastyczne szkolne i pozaszkolne, wystawy plastyczne szkolne i pozaszkolne (dokumentacja fotograficzna wystaw pozaszkolnych),
          2. społecznej - dla Wolontariusza za  wybitne osiągnięcia w działaniach społecznych; aktywny udział w organizacji imprez i uroczystości szkolnych,
          3. sportowej - dla Sportowca za wybitne osiągnięcia w działaniach sportowych; zawody indywidualne i zespołowe szkolne i pozaszkolne,

d)   naukowej - dla Erudyty za wybitne osiągnięcia w nauce; konkursy szkolne i pozaszkolne oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre,

e)   naukowej - dla Odkrycia Roku za wybitne osiągnięcia w semestrze drugim w stosunku do semestru pierwszego oraz zachowanie co najmniej dobre

1. Zgłoszony uczeń musi mieć udokumentowane osiągnięcia, które zaprezentuje na forum szkoły.
        2. Nagrodą jest statuetka „Szkolnego Nobla” ufundowana przez Radę Rodziców.
        3. Do regulaminu wprowadza się zmiany w formie tekstu jednolitego.

ZASADY SZCZEGÓŁOWE

1. Na początku każdego roku szkolnego ( we wrześniu), samorząd szkolny przeprowadza wśród uczniów akcję promującą zasady konkursu w formie ustalonej przez opiekuna samorządu.
        2. Rodzice informowani są o zasadach konkursu przez wychowawców, na spotkaniach z rodzicami we wrześniu.
        3. Na podstawie osiągnięć uczniów nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz samorząd szkolny zgłaszają kandydatów do Szkolnego Nobla do sekretariatu szkoły (formularz nr 1: zgłoszenie)  w kategoriach:

sportowej, artystycznej oraz społecznej, naukowej czerwcu, termin wskazany jest Zarządzeniem Dyrektora.

1. Koordynator do spraw wspierania uzdolnień analizuje zgłoszenia oraz porządkuje dokumentację uczniowską (portfolio) do połowy czerwca.

5. Publiczna prezentacja prac i osiągnięć uczniów zgłoszonych do konkursu „Szkolny Nobel” odbywa się od momentu zgłoszenia ucznia do rozstrzygnięcia konkursu – do połowy czerwca.

Zgłoszony uczeń musi opracować teczkę potwierdzającą osiągnięcia - portfolio, które zaprezentuje na forum szkoły (np. na tablicy sukcesów uczniów, na apelu szkolnym, itp.).

6. Koordynator w celu wyłonienia zwycięzców ustala termin spotkania Kapituły konkursu „Szkolny Nobel”, w połowie czerwca, po Radzie Klasyfikacyjnej.

W skład Kapituły wchodzą: Wicedyrektor szkoły, Koordynator ds. wspierania uzdolnień,  Pedagog szkolny, Opiekun samorządu szkolnego, 1 przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, 1 przedstawiciel Rady Rodziców. Kapituła decyduje o przyznaniu Szkolnego Nobla biorąc pod uwagę przydzieloną punktację (Formularz nr 2).

Przebieg obrad kapituły jest protokołowany podczas spotkania. Protokół przedstawiony jest Dyrektorowi w ciągu 1-2 dni.

1. Rozdanie Statuetek w kategoriach artystycznej (dla Artysty), społecznej (dla Wolontariusza) i sportowej (dla Sportowca) następuje na uroczystej gali podczas zakończenia roku szkolnego. Laureaci konkursu otrzymują także dyplom potwierdzający osiągnięcia oraz ich nazwiska wpisane zostają w Księdze Sukcesów.

Załączniki:

Formularz nr1 – FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_KANDYDATA_DO_KONKURSU.docx