• EW Szkolny Przegląd Piosenki
     • EW Szkolny Przegląd Piosenki

      29.11.2019

      Szkolny Przegląd Piosenki

      22 listopada odbył się Przegląd Piosenki dla klas 1-3. Przegląd był zwieńczeniem projektu edukacyjnego „W Akademii pana Brzechwy”, który trwał od 12 listopada.
      W tym czasie dzieci odbyły podróż do pełnej magii i tajemnic szkoły pana Kleksa. Przygotowanie występu było jednym z zadań projektu.  Reprezentanci klas wykonali wcześniej wylosowaną piosenkę z filmu „Akademia pana Kleksa”.


       

      Wystąpiło 9 zespołów i jedna solistka, prezentując wysoki poziom, zaangażowanie i pomysłowość. W międzyczasie można było obejrzeć występ koła tanecznego RYTM oraz pochwalić się wiedzą nt. Akademii. Jury w osobach: pani wicedyrektor Joanny Lewandowskiej, pani bibliotekarki Joanny Pary oraz wychowawcy świetlicy pana Rafała Chabowskiego, pierwsze miejsce przyznało uczniom klasy 2b oraz 1c. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody dla swoich klas w postaci gier planszowych oraz dyplomy.

      Katarzyna Rink

    • EW Wiem, co jem – zdrowe odżywianie 8 listopada 2019
     • EW Wiem, co jem – zdrowe odżywianie 8 listopada 2019

      29.11.2019

      Projekt edukacyjny dla klas III - „Wiem, co jem – zdrowe odżywianie”!

       Wychowawcy klas III przeprowadzili lekcje, w czasie których uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, omówili piramidę zdrowego żywienia. Wychowawcy starali się wyrobić w uczniach nawyki higienicznego spożywania pokarmów oraz systematycznego dbania o higienę. Uczniowie klas III w czasie trwania projektu podjęli działania polegające na samodzielnym przygotowaniu posiłków, uczniowie klasy 3b zakisili ogórki, a uczniowie kl. 3a wzięli udział w warsztatach kulinarnych – samodzielnie przygotowali pizzę i rogaliki z czekoladą. W czasie zajęć uczniowie poznali znaczenie witamin w życiu człowieka. Uczniowie przygotowali plakaty o witaminach oraz przykładowe jadłospisy. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego i sportowego, poszukiwali ciekawych propozycji spędzania czasu wolnego.  Finał projektu odbył się 8 listopada br.. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Każdy uczestnik projektu samodzielnie przygotował zdrowe śniadanie, które stanowi pierwszy posiłek w ciągu dnia. Uczniowie przygotowali kolorowe kanapki, sałatki owocowe, jogurtowe musli. Projekt okazał się bardzo smacznym przedsięwzięciem :)

       

                                                                                                                                                   Sylwia Pienio-Piekarska

    • „Moje serce to jest muzyk” listopad 2019
     • „Moje serce to jest muzyk” listopad 2019

      22.11.2019

              W pierwszych dniach listopada w świetlicy naszej szkoły zrobiło się jakby nieco głośniej, szumniej…...............................

               Nie, to nie dlatego, że dzieci stały się bardziej rozkrzyczane czy zaczęły bardziej przeszkadzać – wręcz przeciwnie.
                 Dzieci były zachęcane do tego hałasu! Bo to nie był byle jaki hałas – to było spotkanie z muzyką!

      W ramach projektu „Odkrywamy pasje muzyczne” odbył się szereg spotkań z dziećmi, w czasie których dzieci mogły odkryć, że muzyka to nie tylko w radiu czy w internecie, ale również w przyrodzie można ją usłyszeć.

              Poza tym dzieci zapoznawały się bardzo praktycznie z pojęciem rytmu, miały okazję przetestować swoje możliwości gry na różnych instrumentach – od najprostszych dzwonków po ukulele i gitarę, ale także w śpiewie i tańcu! Dzieci z zainteresowaniem eksplorowały świat muzyki, który pokazał się im z zupełnie innej strony.

            Miejmy nadzieję, że wśród naszych dzieci niedługo rozbłyśnie niejeden wspaniały talent muzyczny!

       

      Rafał Chabowski

    • Super Liga Judo
     • Super Liga Judo

      20.11.2019

      Sobótka - 17 listopada 2019

             Za nami finałowy turniej SUPER LIGI JUDO 2019.W minioną niedziele w odbyły się ostatnie w tym roku zawody SLJ.
            Uczniowie naszej szkoły, a jednocześnie reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego "BIELIK" wyruszyli na kolejny turniej z cyklu Super Liga Judo, która tym razem odbyła  się 17 listopada 2019 r. w Sobótce.
           W całym roku o medale walczyli zawodnicy z ponad 40 klubów z Dolnego Śląska i okolic,
      a klasyfikacja przedstawia się następująco:                                 
                                                                                
        się następująco:                  
      1. MKS JUVENIA WROCŁAW
      2. Klub Judo Wrocław "Winner"

      3. Judo Tigers
      4.................18
      19. Klub sprotowy 
      20. WroX Gym
      21. UKS Bielik Bielany Wrocławskie
      22. KSW Opole
      23. Judo Club Broumov
      24. 40. Hradec Kralove41. Judo Biała           

                 W turnieju uczestniczył Artur Łopuszniak obecnie uczeń klasy 2 nauczania wczesnoszkolnego oraz jego starszy kolega klubowy  Mateusz Kostjan z klasy 5.
             Młodzi judocy stoczyli zacięte walki pokazując wysoki poziom techniczny, chęć sportowej walki oraz zwycięstwa. W klasyfikacji końcowej Artur w swojej kategorii wiekowej i wagowej zajął 1 miejsce, a Matusz miejsce 2.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Grzegorz Harężlak

                                                                          

    • Politechnika
     • Politechnika

      19.11.2019

      Wizyta w Bibliotece Politechniki Wrocławskiej i Pracowni Tyfloinformatycznej!

      30 października 2019 r. uczniowie klas VII i VIII, wraz z nauczycielami bibliotekarzami odwiedzili Bibliotekę Politechniki Wrocławskiej i Pracownię Laboratorium Tyfloinformatycznym działającą w strukturze Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej.

              Młodzież naszej szkoły miała rzadką okazję do zapoznania się z biblioteką bez książek i poznania cyfrowego świata bibliotek.

      Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym projektu „Środowiskowej Biblioteki Nauk Ścisłych i Technicznych na Potrzeby Innowacyjnej Gospodarki” uczniowie zostali oprowadzeni po budynku i poznali dostępne w nim usługi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Laboratoria: Metod Digitalizacji i Multimediów oraz Tyfloinformatyczne. Uczniowie zobaczyli skanery najnowszej generacji, służące do tworzenia zdigitalizowanych zbiorów oraz dowiedzieli się, na jakiej zasadzie powstają przestrzenne fotografie. W Laboratorium Tyfloinformatycznym mieli okazję zapoznania się z nowoczesnym sprzętem dedykowanym osobom z dysfunkcjami wzroku, słuchu, czy ruchu. Zobaczyli klawiaturę i monitor brajlowski, powiększalniki, syntezator mowy, czy wygrzewarkę grafiki wypukłej. Wszyscy z zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach interaktywnych z użyciem gogli imitujących wady wzroku i ćwiczeniach w rozpoznawaniu znaków alfabetu Braille’a. Na koniec wizyty zwiedziliśmy Strefę Otwartej Nauki. Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji Centrum, która zgodziła się na spotkanie  i obiecała nawiązanie dłuższej współpracy ze szkołą. Mamy nadzieję, że zaowocuje ona zaproszeniem na szkolenia i wizyty dla naszych uczniów, którzy w przyszłości staną się studentami Politechniki Wrocławskiej.

      Tomasz Winiarski

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Unicef w Bielanach Wrocławskich
   • szkola@sisco.pl
   • tel. (+48) 713112793 fax. (+48) 713110483
   • Bielany Wrocławskie ul. Akacjowa 1 55-040 Kobierzyce
 • Galeria zdjęć

  • Szkolny konkurs recytatorski
  • Zdjęcia szkoły