• Świetlica w fabryce u Mikołaja - Mikołajki 2019

08.01.2020

6 grudnia cały świat robi się biało-czerwony. Nie chodzi o uczczenie Polski – te kolory oznaczają wówczas, że po świecie krąży święty Mikołaj, by grzecznym dzieciom wręczyć prezenty, a niegrzecznym rózgę. W naszej szkole również nie sposób było nie zauważyć jego obecności. W czasie lekcji słychać było rozbrzmiewający dźwięk dzwonka świętego Mikołaja.W świetlicy szkolnej także nie zabrakło akcentów mikołajkowych. Dzieci pod opieką wychowawców „zwiedzały” fabrykę Mikołaja, wykonując różne zadania – to przygotowując prezenty, to pomagając elfim pomocnikom Mikołaja nabrać kolorów, a nawet śpiewając kolędy. Dzięki temu nie tylko w świetlicy, ale w całej szkole, zaczyna być odczuwalne to, o czym śpiewa Ania Szarmach: „Coraz bliżej święta”!

Rafał Chabowski

• Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Unicef w Bielanach Wrocławskich