• INNOWACYJNE SPOSOBY NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE !
     • INNOWACYJNE SPOSOBY NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE !

      16.03.2020

      Od stycznia 2020 r. grupy uczniów z klas 5, 6, 7 i 8 SP oprócz udziału w tradycyjnych lekcjach i dodatkowych zajęciach organizowanych w naszej szkole, uczą się też j. angielskiego zdalnie pracując na multimedialnej platformie edukacyjnej do nauki słówek INSTA.LING!

      Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

      Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych.

      Ja - jako nauczyciel j. angielskiego i administrator konta na platformie przydzielam wirtualnej klasie słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie logują się na dowolnym urządzeniu i razem z Insta.Ling powtarzają je w domu!
      Jak wygląda nauka z Insta.Ling?Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie.
      Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.
      Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności do każdego ucznia indywidualnie.
      Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a uczeń może poświęcić więcej uwagi tym problematycznym.
      Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Zarówno rodzice jak i nauczyciele mają wgląd w raporty z postępów dzieci. Raporty obejmują systematyczność pracy i stopień opanowania materiału.
      Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.

      INSTA.LINGAplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.
      Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.I
      NSTA.LING to łatwy i przyjemny sposób na naukę języka angielskiego z wykorzystaniem mulitmediów!

       

      Anna Korzeniowska - nauczycielka j. angielskiego i koordynator projektu INSTA.LING w naszej szkole

      źródło: www.instaling.pl

    • Zawieszenie zajęć! Informacja!
     • Zawieszenie zajęć! Informacja!

      12.03.2020

      Szanowni Państwo,

       

      Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

       

      W załączeniu przekazujemy informacje dotyczące czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

       

      Jednocześnie apelujemy do Państwa o bieżące sprawdzanie komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       

      Uprzejmie proszę o jak najszerszą dystrybucję informacji i udostępnianie materiałów opublikowanych na stronie internetowej MEN oraz na profilach w mediach społecznościowych.

       

      Z poważaniem

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy MEN

      2020.03.11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.DOCX

      Zawieszenie_zajec_grafika.jpg

       

    • Wielki sukces Naszych uczniów
     • Wielki sukces Naszych uczniów

      10.03.2020

      Zgodnie z regulaminem wyłoniono laureatów i finalistów konkursu ZDOLNY ŚLĄZAK z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
      W ścisłym FINALE (4 etapie konkursu, części ustnej) tego konkursu wzięło udział 129 uczniów z województwa dolnośląskiego.
      Mam przyjemność poinformować Państwa o WIELKIM SUKCESIE
      3 UCZENNIC Naszej szkoły !!!

      ALICJA ROZTOCKA z klasy 8 b
      JULIA MIEDZIŃSKA z klasy 8 b
      JULIA URBANIK z klasy 7 a
      zostały LAUREATKAMI tego prestiżowego konkursu z JĘZYKA ANGIELSKIEGO !!!
      WYGRANA otwiera uczennicom drzwi do wymarzonego liceum i zwalnia je z pisania EGZAMINU ÓSMOKLASISTY z części językowej !!!!!!
      Przypominam również, że tytuł FINALISTY tego konkursu  zdobył
      SZYMON ZAWIEJA z klasy 8 b !!!

      W związku z zagrożeniem koronawirusem, Dolnośląski Kurator Oświaty odwołał zaplanowaną na 8 kwietnia 2020 r. galę Dolnośląskich Konkursów ZDOLNY ŚLĄZAK.
      Zaświadczenia zostaną przesłane do szkół.
      Uroczystość może odbyć się w innym terminie, o czym organizator poinformuje, wysyłając stosowne zaproszenia do szkół laureatów.
      WIELKIE GRATULACJE DLA ALICJI, JULII, JULII i SZYMONA !!!
      ŻYCZYMY IM DALSZYCH SUKCESÓW !!!
      A. Korzeniowska

    • Pomoc niezwykle cenna !
     • Pomoc niezwykle cenna !

      05.03.2020

      4 stycznia 2020 r wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich włączyli się do akcji charytatywnej „Pola nadziei” na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla dzieci”. W Centrum Handlowym Aleja Bielany 19 wolontariuszy z klas VIII w godz. od 11.00 – 15.00 poświęcili swój wolny czas ferii świątecznych, aby kwestować na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Dolnego Śląska. Wyróżniali się wśród przechodniów, gdyż byli ubrani w żółte koszulki Fundacji oraz posiadali ponumerowane puszki, mieli również naklejki, którymi obdarowywali darczyńców. Dla wielu wolontariuszy nie było to wcale łatwe zadanie. Trzeba było pokonać nieśmiałość i często zmierzyć się z niechęcią przechodniów. Jak sami mówili zdarzało się, że przechodnie omijali ich szerokim łukiem. Niektórzy jednak poradzili sobie bardzo dobrze. Wszyscy zgodnie przyznawali, że było to dla nich ciekawe i pouczające doświadczenie, które w przyszłości zaowocuje większym zrozumieniem dla ludzi potrzebujących. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy w to sobotnie popołudnie, pomimo zmęczenia po czterogodzinnym kwestowaniu, uczyli się pomagać innym. Dzięki Waszym działaniom sprawiliście radość nieuleczalnie chorym dzieciom i przyczyniliście się do polepszenia ich codziennego życia.

      Joanna Para

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Unicef w Bielanach Wrocławskich
   • szkola@sisco.pl
   • tel. (+48) 713112793 fax. (+48) 713110483
   • Bielany Wrocławskie ul. Akacjowa 1 55-040 Kobierzyce
 • Galeria zdjęć

  • Szkolny konkurs recytatorski
  • Zdjęcia szkoły