• Jarmark Świąteczny

30.01.2024

W piątek 15 grudnia 2023 w naszej szkole odbył się Jarmark Świąteczny. W jarmarku wzięła udział cała społeczność szkolna, ale również i przedszkolna. Każda klasa począwszy od klas zerowych  do klas siódmych oraz każda grupa przedszkolna pod okiem wychowawców i rodziców przygotowywały rzeczy i ozdoby świąteczne, które następnie sprzedawały  na swoich stanowiskach. Jak w poprzednich latach rodzice, uczniowie i wychowawcy stanęli na wysokości zadania i można było oglądać pięknie przystrojone stragany z kunsztownie wykonanymi rzeczami, stroikami i ozdobami świątecznymi. Jako szkoła pod patronatem UNICEF również i w tym roku staraliśmy się wspierać naszego patrona wystawiając stoisko, z którego dochód przeznaczony został na działalność organizacji UNICEF. Podczas jarmarku organizatorzy przygotowali warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonywali własnoręcznie ozdoby choinkowe.

Tradycyjnie i w tym roku można było  przysiąść w kawiarence przy cieście, kawie lub herbacie i cieszyć się chwilą wytchnienia lub pogawędką z innymi.

W pomoc w kawiarence, przy stoisku UNICEF oraz przy warsztatach wykonywania ozdób choinkowych włączyli się wolontariusze z klas ósmych. Dzięki temu uczymy naszych uczniów empatii, nowych umiejętności np. niesienia bezinteresownej pomocy, zawierania nowych znajomości, skutecznej komunikacji oraz działania na rzecz ważnych dla siebie wartości.

Tegoroczny jarmark uświetniła muzyka i występy naszych małych szkolnych artystów prezentujących swoje umiejętności na scenie.

Jarmark był dniem radości, miłych wrażeń, integracji całego zespołu szkolno-przedszkolnego,  pozwolił na spotkanie się ze znajomymi, zamienienie słowa z innymi. Jarmark był czasem, który pozwolił na poczucie magii zbliżających się świąt.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację całego przedsięwzięcia oraz czynnie wzięli udział w  jarmarku.

Gabriela Galewska