Poniedziałek – 7:30 – 15:30
Wtorek – 7:30 – 15:30
Środa – 7:30 – 15:30
Czwartek – 7:30 – 15:30
Piątek – 7:30 – 15:30
Poniedziałek – 7:30 – 15:30
Wtorek – 7:30 – 15:30
Środa – 7:30 – 15:30
Czwartek – 7:30 – 15:30
Piątek – 7:30 – 15:30
Szanowni Państwo,
w załączeniu Ogłoszenie w sprawie XXVI edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego na rok szkolny 2025/2026.
Stypendia przyznawane są w 3 kategoriach - naukowej, artystycznej i sportowej.
Szczegółowe informacje na temat Programu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Powiatu Wrocławskiego w zakładce Edukacja - Programy Stypendialne - Program Stypendialny Rady Powiatu WrocławskiegoLink do strony: https://www.powiatwroclawski.pl/948-program-stypendialny-rady-powiatu-wroclawskiego.html#site_desc
W piątek 27 czerwca 2025 roku o godzinie 11:15 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ dzieci żegnały pierwszy etap swojej edukacyjnej drogi. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny – zaprezentowali utwór zagrany na klawesach oraz zaśpiewali wspólnie piosenkę. Szczególnym momentem było wspólne oglądanie filmu ze wspomnieniami z trzech lat nauki. Film pokazał najpiękniejsze chwile, wspólne zabawy, wycieczki oraz codzienne życie szkolne. Na zakończenie uczniowie otrzymali świadectwa oraz drobne upominki na pamiątkę. Zachęcamy do obejrzenia filmu ze wspomnieniami.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wspaniałych wakacji!
Od rana uczniowie z wielką przykładnością i zaangażowaniem zadbali o najmniejszy szczegół, aby sala zamieniła się w profesjonalną restaurację. Oprócz sporządzonego wcześniej menu, gdzie pojawiły się pyszne smakołyki przygotowane przez Rodziców, ważny był również oryginalny wystrój. Uczniowie rozłożyli na stolikach obrusy, postawili świeczki, wazoniki z kwiatami oraz serwetniki. Wszystko to po to, aby zadbać o odpowiednią atmosferę i klimat restauracji. Gdy wybiła godzina otwarcia i każdy detal był już przygotowany, zaprosiliśmy gości ze szkoły, którzy mogli ocenić jakość naszej restauracji :)
Kelnerzy zbierali zamówienia, obliczali koszty dań i wręczali rachunki. Kucharze natomiast przygotowywali odpowiednie posiłki, za które później płacili klienci. Był to doskonały sposób na trening umiejętności praktycznych. I tym samym okazało się, że matematyka jest wszechobecna. Drugoklasiści mieli okazję przyswoić zasady funkcjonowania społecznego oraz kultury zachowania. Zajęcia zawierały również elementy edukacji prozdrowotnej, treści z zakresu doradztwa zawodowego, a także zasady savoir-vivre’u przy stole.
Uczniowie przekonali się o tym, iż współpraca jest bardzo istotna, i tym samym jednogłośnie uznali, że są w pełni przygotowani, aby w nowym roku szkolnym otworzyć kolejną, pyszną restaurację :)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie.
Magdalena Rutkowska
Z ogromną przyjemnością informuję, że MAGDLENA KOZIOŁ z klasy 8b została LAUREATKĄ Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego z języka angielskiego "READING BRINGS US UNKNOWN FRIENDS" organizowanego we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni!!!
Nasza uczennica zyskała dodatkowe 3 pkt. w rekrutacji do liceum!
Konkurs składał się z trzech etapów: etapu szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego.
Wymagał od uczestników znajomości 6 lektur w j. angielskim.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6-8 z całej Polski!
Nagrody i dyplomy zostały wysłane do szkół organizujących konkurs, a następnie rozdane laureatom i finalistom.
Serdecznie gratuluję Magdzie zwycięstwa i życzę dalszych sukcesów językowych!
Szkolny koordynator konkursu: Anna Korzeniowska
Szanowni Państwo,
zgodnie z regulaminem wyłoniono FINALISTÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO CULTURE CHALLENGE 2025 z wiedzy o USA.
Do ścisłego finału zakwalifikowali się zdolni uczniowe klas ósmych SP w Bielanach Wrocławskich (aż trzy pary z dziesięciu):
1. ADAM WALISZAK, 8b i MICHAŁ STACHURA, 8a
2. MAGDALENA KOZIOŁ, 8b i MALWINA DEPA, 8b
3. PIOTR PANASIUK, 8c i WOJCIECH SPALENIAK,8c
Ostatni etap konkursu odbył się w LO nr 4 im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu 28 maja 2025r. i trwał ok. 90 min.
Z wielką przyjemnością informuję, że II MIEJSCE w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO CULTURE CHALLENGE 2025 zajęły uczennice klasy 8b: MAGDALENA KOZIOŁ i MALWINA DEPA!!!
Nagrody i dyplomy zostały rozdane uczniom, którzy znaleźli się na podium, tego samego dnia, podczas uroczystego finału konkursu w LO nr 4.
Serdecznie gratuluję Magdzie i Malwinie sukcesu w tak prestiżowym konkursie językowym!!!
Szkolny koordynator konkursu: Anna Korzeniowska
Szanowni Państwo,
zgodnie z regulaminem wyłoniono LAUREATÓW i FINALISTÓW konkursu ZDOLNY ŚLĄZAK z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
W ścisłym FINALE (trzecim etapie konkursu) tego konkursu, który odbył się we Wrocławiu dn. 25 lutego 2025r. wzięło udział ok. 240 UCZNIÓW Z WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO!
Mam przyjemność poinformować Państwa o WIELKIM SUKCESIE CZTERECH ÓSMOKLASISTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIELANACH WROCŁAWSKICH!!!
NADIA BARTKOWIAK z klasy 8b została LAUREATKĄ tego prestiżowego konkursu z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!WYGRANA otwiera NASZEJ UCZENNICY drzwi do wymarzonego liceum i zwalnia Ją z pisania EGZAMINU ÓSMOKLASISTY z CZĘŚCI JĘZYKOWEJ!!!
Przypominam również, że tytuł FINALISTY tego konkursu z JĘZYKA ANGIELSKIEGO zdobyli:- MICHAŁ STACHURA z klasy 8a- HALYNA PEREHYNETS z klasy 8b- IVAN SHATOV z klasy 8c.
Od Organizatora:Laureaci otrzymają zaświadczenia na GALI KONKURSÓW we Wrocławiu, która planowana jest na 25 kwietnia. Zaproszenia i szczegółowe informacje dotyczące uroczystości zostaną przesłane na konta koordynatorów do 15 kwietnia.
Zaświadczenia finalistów zostaną przesłane do szkół do końca maja.
WAŻNE INFORMACJE dla uczniów
UPRAWNIENIA LAUREATÓW KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK :
- zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty, a w przypadku języka obcego nowożytnego – z części trzeciej tego egzaminu – art. 44zx ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230 z późn. zm.).
- przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej – art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm. )
UPRAWNIENIA FINALISTÓW KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK:
Finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. 2022 poz. 2431).
WIELKIE GRATULACJE DLA NADII, a także HALYNY, MICHAŁA i IVANA!!!
ŻYCZYMY IM DALSZYCH SUKCESÓW!!!
Anna Korzeniowska - nauczyciel j. angielskiego
25 czerwca 2025 roku o godzinie 8:31 czasu polskiego z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Falcon 9 z kapsułą Dragon, rozpoczynając misję Axiom Mission 4 (Ax- 4). Na pokładzie znalazł się dr Sławosz Uznański-Wiśniewski – drugi Polak w kosmosie i pierwszy, który zamieszka na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
– To jest niesamowita okazja dla Polski – podkreślano w relacjach na żywo.
To wydarzenie miało również wyjątkowy wymiar edukacyjny. Dzięki linkowi udostępnionemu przez Ministerstwo Edukacji i przekazanemu uczniom przez Dyrektora Szkoły, uczniowie klas 1–8 ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich śledzili transmisję na żywo już podczas swoich pierwszych lekcji.
W klasach panowały emocje i skupienie. Uczniowie z zapartym tchem obserwowali odliczanie, moment startu rakiety oraz reakcje załogi.
– To była żywa lekcja historii i nauki! – powiedziała jedna z nauczycielek.
– Takie wydarzenia zostają w pamięci na długo – dodali uczniowie.
Po dotarciu na orbitę Sławosz Uznański-Wiśniewski pozdrowił Polaków z pokładu Dragona:
– Lecimy ku przyszłości!
Misja Ax-4, realizowana przez Axiom Space, NASA i SpaceX, potrwa około dwóch tygodni.
Załoga przeprowadzi szereg badań z zakresu biologii, medycyny, fizyki i nowoczesnych technologii kosmicznych.
Ciekawostki:
Polska dołączyła do grona 12 państw, których obywatele przebywali na pokładzie ISS.
Uznański-Wiśniewski zabrał ze sobą m.in.:
• naszywkę z flagą Polski,
• miniaturową figurkę Mikołaja Kopernika,
• fragment skały z Tatr.
Trzymamy kciuki za powodzenie misji!
Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Uczniowie klas drugich uczęszczający na zajęcia teatralne zaprezentowali swój talent aktorski przed uczniami klas 1-3. Tematem przedstawienia były Bezpieczne Wakacje. Aby bezpiecznie spędzić wakacje, kluczowe jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście pogody, aktywności nad wodą, w górach, w lesie i ochrony przed słońcem. Dodatkowo, warto pamiętać o podstawowych zasadach szukania pomocy czy znajomości numerów alarmowych. To wszystko przedstawili dziś nasi aktorzy poprzez wiersze, piosenki i taniec.
Koło Teatralne życzy wszystkim bezpiecznych wakacji!
Anna Stryjakiewicz
W czerwcu uczniowie klas 5a, 7c i 8c wybrali się na zieloną szkołę do Kliczkowa pod opieką swoich wychowawczyń: Agnieszki Snelli, Marzeny Kozyry-Miazgi i Gabrieli Galewskiej. Przez kilka dni wspólnie odkrywali uroki tego niezwykłego miejsca – historycznego zamku otoczonego piękną przyrodą.
Jednym z głównych punktów programu była lekcja historii na zamku – wyjątkowa podróż w czasie, która pozwoliła uczniom poznać fascynujące dzieje rezydencji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kulinarne z robienia pizzy oraz ceramiczne, podczas których dzieci mogły wykazać się kreatywnością i zabrać do domu własnoręcznie wykonane prace.
Nie zabrakło ruchu i integracji: gra terenowa z poszukiwaniem składników, plener artystyczny pod okiem pani Marzeny Kozyry-Miazgi, wyjście na basen, a także popołudniowe gry w siatkówkę, badmintona i wspólne zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły wielu emocji i radości.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców klasy 5a za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.
Dziękujemy również wszystkim uczniom za odpowiedzialne i dojrzałe zachowanie, kulturę osobistą oraz radosną, pełną szacunku atmosferę, którą tworzyliście każdego dnia. Byliście wspaniali!
Wychowawczynie:
Agnieszka Snella, Marzena Kozyra-Miazga, Gabriela Galewska
Ostatnie zajęcia w ramach projektu klasy 2a, 2c, 2 d i 2 e poświęciły tematyce bezpieczeństwa. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne. Omówili prezentacje przygotowaną przez autorów projektu Aktywni Błękitni. Nauczyciele wyposażeni w bogate materiały,w sposób wyczerpujący omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas wypraw w góry, nad morze i jeziora oraz podczas spędzania wakacyjnych dni w mieście, w domu. Uczniowie zapoznali się z zasadami właściwego zachowania się,z różnymi znakami informacyjnymi, ostrzegawczymi oraz znakami zakazu. Wykonali notatki z lekcji, rysunki, plakaty. Wszystko po to, aby świadomi, wyposażeni w wiedzę, potrafili odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia i wiedzieli jak ich unikać. Po takich zajęciach mogą z radością wyruszać w swoje wakacyjne podróże.
Wspaniałych, bezpiecznych wakacji życzą drugoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami :)
Rok szkolny 2024/2025 był dla naszej społeczności czasem wyjątkowym. Przyniósł nie tylko wiele emocji, ale przede wszystkim pokazał, że nauka może być prawdziwą przygodą.
Wszystko to dzięki całorocznemu projektowi edukacyjno-artystycznemu „Rok z kulturą”, poświęconemu kulturze starożytnej Grecji.
Uczniowie klas 4–8 wzięli udział w serii działań łączących historię, plastykę, teatr, muzykę i kuchnię. Wspólnie tworzyli wystawy, dekoracje, warsztaty i wydarzenia tematyczne – a kulminacyjnym punktem całego przedsięwzięcia była sześciodniowa wycieczka edukacyjna do Aten, pełna odkryć i wzruszeń.
Nauka, która inspiruje
Od września uczniowie z zaangażowaniem zgłębiali dziedzictwo antycznej Hellady. Na zajęciach historii i języka polskiego poznawali świat mitów, życie w polis, początki demokracji i filozofii. Równolegle, podczas lekcji plastyki i zajęć artystycznych, powstawały maski, rekwizyty, dekoracje i stylizowane kolumny inspirowane grecką sztuką.
Grecja od kuchni… dosłownie
Projekt objął również warsztaty kulinarne, w trakcie których uczniowie przygotowywali tradycyjne greckie potrawy: spanakopitę, tzatziki, horiatiki i baklawę. To była nauka poprzez działanie – pełna smaku, zapachu i wspólnego przeżywania kultury.
Teatr, który bawi i uczy
Jednym z najważniejszych wydarzeń było autorskie przedstawienie „Na Olimpie. Urodziny Zeusa”, stworzone przez uczniów klas 5 – uczestników kół historycznego i plastycznego. Spektakl, pełen humoru i mitologicznych odniesień, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem całej społeczności szkolnej. Została stworzona wyjątkowa scenografia, dzieląca scenę na cztery symboliczneprzestrzenie: ogród Demeter, królestwo Posejdona, Olimp i kuźnię Hefajstosa. Stroje, dekoracje i rekwizyty – wszystkie przygotowane ręcznie – wzbudziły zachwyt widzów.
Ateny – spotkanie z historią
Zwieńczeniem całorocznego projektu była edukacyjna podróż do Aten, która odbyła się w dniach 26–31 maja 2025 r. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki stolicy Grecji: Akropol z Partenonem, Teatr Dionizosa, starożytną Agorę oraz nowoczesne Muzeum Akropolu. Podziwiali również magiczne Delfy, przepłynęli przez Kanał Koryncki i odwiedzili inne fascynujące miejsca pełne historii i piękna. To była prawdziwa lekcja – pełna emocji, wzruszeń i osobistego kontaktu z dziedzictwem starożytnego świata.
Edukacja, która zostaje w sercu
„Rok z kulturą” udowodnił, że szkoła może być miejscem twórczego działania, radości, współpracy i rozwijania pasji. Uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również tworzyli – wszystkimi zmysłami. Artykuły, recenzje i fotorelacje z działań projektowych – w tym spektaklu, warsztatów kulinarnych i wyjazdu do Grecji – można znaleźć w poprzednich wpisach na stronie szkoły.
Dziękujemy!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor za wsparcie i życzliwość, Rodzicom – za obecność i pomoc, a Pani Małgorzacie Zborowskiej – za wspólną opiekę podczas wyjazdu do Aten i przeżywanie tej greckiej przygody.
Dzięki Wam wszystkim edukacja naprawdę wyszła poza ramy podręcznika – i stała się podróżą pełną pasji, piękna i zachwytu.
Zespół koordynujący projekt
Opiekunowie kół: historycznego i plastycznego
Agnieszka Snella i Marzena Kozyra-Miazga
To było wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności!
Przedstawienie pt. „Na Olimpie. Urodziny Zeusa”, przygotowane przez uczniów klas piątych – uczestników kół historycznego i plastycznego – zachwyciło widzów, udowadniając, że połączenie wiedzy, sztuki i humoru może dać efekt wręcz boski!
Scenariusz, napisany pod opieką nauczycielki historii, pani Agnieszki Snelli, przeniósł nas na szczyt mitycznego Olimpu, gdzie bogowie i boginie w sekrecie planują urodzinowe przyjęcie- niespodziankę dla Zeusa. Pełne lekkości i dowcipu dialogi, barwne postacie, współczesne odniesienia i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że publiczność – dzieci, młodzież i dorośli – śmiała się, wzruszała i nagradzała młodych aktorów gromkimi brawami.
Na scenie pojawili się niemal wszyscy mieszkańcy Olimpu – Hera z planem działania, Atena z listą zadań, Hermes z turbo-skrzydłami, Apollo z lirą i hymnem, Afrodyta z eliksirem i brokatem, Posejdon z delfinami, Ares z mieczem, Hades z podziemnym sprytem i Dionizos, który… jak zwykle przysnął. Całość dopełniły cztery wyjątkowe boginie spoza grona olimpijskiego – Nike, Selena, Iris i Psyche, odpowiedzialne za dekoracje, atmosferę i odrobinę boskiej magii.
Spektakl odbył się w niezwykłej scenerii hali sportowej, która na ten wyjątkowy dzień zamieniła się w prawdziwy Olimp – rozświetlony, majestatyczny, ozdobiony kolumnami, girlandami z liści laurowych i licznymi antycznymi symbolami. Scena została starannie zaprojektowana z podziałem na cztery symboliczne przestrzenie mitologiczne: bujny ogród Demeter, morskie królestwo Posejdona, pełen blasku i dostojeństwa Olimp oraz ognista kuźnia Hefajstosa. Każda z tych stref miała swoją unikalną scenografię, kolorystykę i atmosferę, które przenosiły widzów w świat mitologii, uruchamiając wyobraźnię i podkreślając siłę teatralnego przekazu.
Oprawa plastyczna – przygotowana przez uczniów klas 4 i 5 pod kierunkiem pani Marzeny Kozyry-Miazgi – zachwycała precyzją, pomysłowością i estetyką. Ręcznie wykonane maski, dekoracje, stylizowane kolumny i rekwizyty zostały stworzone z wykorzystaniem takich technik jak papier-mâché, malarstwo temperowe, modelowanie z gliny czy praca z tkaninami i materiałem dekoracyjnym.
Stroje aktorów dopełniły całego widowiska – kolorowe, starannie skrojone i ozdobione kostiumy nie tylko oddawały charakter poszczególnych postaci, ale również budowały autentyczną atmosferę starożytnej Grecji, nadając przedstawieniu wyjątkowy, niezapomniany wyraz artystyczny.
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas piątych, a zarówno aktorzy, jak i twórcy scenografii to członkowie szkolnych kół zainteresowań historycznego i plastycznego. Każdy z nich wniósł coś wyjątkowego do tego przedsięwzięcia – swoją energię, pomysłowość, emocje i twórczą radość.
Na widowni zasiedli uczniowie – od przedszkolaków po klasy ósme – oraz rodzice, którzy z dumą obserwowali talenty swoich dzieci. Po zakończeniu spektaklu wszyscy aktorzy zostali zaproszeni na symboliczny grecki poczęstunek, który przygotowała pani Marta. W menu znalazły się soczyste owoce, oliwki, ser feta i suszone pomidorki – bo przecież uczta bogów nie może obyć się bez boskich smaków!
Finałowa scena z radosnym okrzykiem „Niespodzianka!” i symbolicznym toastem za Zeusa zakończyła się wspólnym przesłaniem:
„Żyjcie długo i radośnie – jak bogowie na Olimpie!”
To było coś znacznie więcej niż szkolna akademia – to było święto talentu, współpracy i wyobraźni.
Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia!
Zespół koordynujący przedstawienie
Opiekunki kół historycznego i plastycznego:
Agnieszka Snella i Marzena Kozyra-Miazga
W ramach całorocznego projektu „Rok z kulturą” uczniowie klas 4–7 podczas lekcji plastyki oraz zajęć rozwijających uzdolnienia, tworzyli maski inspirowane antycznym teatrem greckim. Tematyka prac skupiała się na bogach, boginiach, herosach i innych postaciach mitologicznych, a inspiracją były klasyczne greckie maski dramatyczne i komediowe oraz mity greckie.
Powstały dzieła niezwykle oryginalne – ekspresyjne, barwne i pełne wyobraźni – wykonane z użyciem papier-mâché, malarstwa temperowego oraz różnorodnych elementów dekoracyjnych. Efekty tej twórczości można podziwiać na wystawie „Maski greckie – emocje i ekspresja”, zorganizowanej w nowoczesnej przestrzeni szkolnego „Akwarium”. Ekspozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie i zachwyt wśród uczniów, nauczycieli oraz gości.
W szkolnym konkursie plastycznym jury wyłoniło laureatów:
I miejsce – Martyna Kowalczyk, klasa 6d
II miejsce – Kacper Żarkowski, klasa 4b
III miejsce – Tymoteusz Patryło , klasa 7c
Wyróżnienia otrzymali:
– Joanna Jóżwikiewicz, klasa 4a
– Hanna Mazurkiewicz, klasa 4a
– Roman Kurassa, klasa 7c
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dzięki Waszej kreatywności mitologiczne światy ożyły w niezwykle artystycznej formie.
Serdeczne podziękowania kierujemy także do naszych Panów Konserwatorów– za pomoc przy montażu wystawy, życzliwość, cierpliwość i troskę o każdy szczegół, który pozwolił zamienić „Akwarium” w prawdziwą galerię sztuki.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w szkolnym Akwarium!
Marzena Kozyra-Miazga
Nauczycielka plastyki, organizatorka konkursu plastycznego
Rok 2025 to czas szczególny – mija dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. To wyjątkowe wydarzenie historyczne stało się inspiracją do zorganizowania w naszej szkole konkursu plastycznego oraz towarzyszącej mu wystawy prac uczniowskich, którą można oglądać w nowej części budynku.
Historia ożywiona w sztuce
W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych klas, którzy mieli za zadanie stworzyć plakaty promujące jubileusz koronacji oraz prace plastyczne inspirowane postaciami Bolesława Chrobrego i jego syna – Mieszka II Lamberta. Wystawa prezentuje niezwykle różnorodne dzieła – od ilustracji przedstawiających sceny koronacyjne, przez portrety władców, aż po nowoczesne plakaty zawierające symbole narodowe i patriotyczne hasła.
Prace zostały wykonane w wielu technikach – pojawiły się rysunki piórkiem, ołówkiem, kredkami, mazakami oraz malowane farbami akrylowymi, akwarelowymi czy temperowymi. Wszystkie łączy wysoki poziom artystyczny oraz głęboka refleksja nad tematyką historyczną.
Wyniki konkursu
Po obradach jury, spośród wielu znakomitych prac wyłoniono laureatów:
I miejsce – Weronika Wójcicka, klasa 7b
II miejsce – Agata Sołtys, klasa 4b
III miejsce – Natalia Gołub, klasa 5d
Wyróżnienia:
Anastazja Kownacka 5d
Karyna Yanholenko 5c
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie, oryginalność i wysoki poziom artystyczny.
Pamiątkowe medale i monety klasy 6c
Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja pamiątkowych medali, przygotowana przez uczniów klasy 6c. Inspirowane średniowiecznymi wzorami, starannie wykonane stanowią cenne uzupełnienie wystawy.
Edukacja, która inspiruje
Wystawa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. To nie tylko okazja do poznania ważnych wydarzeń z historii Polski, ale także dowód na to, jak wielki potencjał twórczy i wiedzę posiadają nasi uczniowie.
Dzięki takim inicjatywom edukacja historyczna nabiera życia, stając się bliższa i bardziej angażująca.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do odwiedzenia wystawy!
To doskonała okazja, by spojrzeć na historię Polski oczami młodych artystów – z pasją,wyobraźnią i dumą narodową.
Organizator wystawy i szkolnego konkursu plastycznego: Marzena Kozyra-Miazga
W tym roku szkolnym kolejne klasy drugie wzięły udział w Akademii H2O.
To autorski projekt przygotowany dla uczniów szkół podstawowych przez MPWiK Wrocław.
Naszymi bezpośrednim propagatorem programu było Kobierzyckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Uczniowie wszystkich drugich klas w roku szkolnym 2024/2025 cyklicznie brali udział zajęciach pod hasłem „Nauka o wodzie”. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych postaw uczniów wobec środowiska oraz poszanowania wody, aby nie zabrakło jej przyszłym pokoleniom.
Nauczyciele i uczniowie zaopatrzeni w bazę atrakcyjnych materiałów mogli przemierzać drogę
z Akademią H2O 😊 Ciekawe karty pracy, plansze edukacyjne, komiksy, filmy i animacje z udziałem Błękitki i Groblika, przeprowadzanie doświadczeń sprawiły, że dzieci oczekiwały na kolejne zajęcia.
Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi tematami dotyczącymi wody i nie tylko. Odkrywali wodę we wszechświecie. Dowiedzieli się czym różni się woda słodka od słonej. Zapoznali się z problemem suszy. Już wiedzą czym jest retencja i ślad wodny oraz w jaki sposób uzdatnia się wodę do picia. Nie wahają się dziś pić kranówki i być eko., ponieważ wiedzą jak działa oczyszczalnie ścieków i co się dzieje z brudną wodą. Wyposażeni w wiedzę obchodziliśmy kolejne święta związane z wodą: Światowy Dzień Wody, Święto Odry i Ślęzy, Święto Morza.
Przed nami ostatnia atrakcja na podsumowanie projektu – zwiedzanie Hydropolis!
Już nie możemy się doczekać😊
Uczniowie klasy 2 a, 2b,2c,2d,2e
Powered by aSc EduPage