Wyprawka dla pierwszoklasisty
WYPRAWKA_DLA_PIERWSZOKLASISTY.docx
Zestaw podręczników do klas 1-3 na rok szkolny 2023/2024
SZKOLNY_ZESTAW_PODRECZNIKOW_kl_1_3.docx
Wyprawka dla pierwszoklasisty
WYPRAWKA_DLA_PIERWSZOKLASISTY.docx
Zestaw podręczników do klas 1-3 na rok szkolny 2023/2024
SZKOLNY_ZESTAW_PODRECZNIKOW_kl_1_3.docx
SPOTKANIE RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH Z WYCHOWAWCAMI KLAS ODBĘDZIE SIĘ 31 SIERPNIA 2023 R. O GODZINIE 17:00
SPOTKANIE RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI GRUP PRZEDSZKOLNYCH ODBĘDZIE SIĘ 31 SIERPNIA 2023 R. O GODZINIE 18:00
Program stypendialny ma charakter wspierający edukację uzdolnionej młodzieży, która poprzez swoje aktywne działania w sferze naukowej, artystycznej lub sportowej, osiąga znaczące sukcesy.
Celem programu jest wyłonienie najzdolniejszych uczniów, objęcie ich mecenatem Powiatu Wrocławskiego oraz finansowe wspieranie ich rozwoju w okresie pobierania nauki w dziennej szkole ponadpodstawowej dla młodzieży - liceum ogólnokształcącym lub technikum, jako wyraz uznania dla prezentowanego poziomu osiągnięć oraz forma pomocy w dalszym rozwoju.
KATEGORIE STYPENDIÓW
Stypendia będą przyznawane za szczególne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2022/2023 w 3 kategoriach – naukowej, artystycznej i sportowej.
1) posiadają udokumentowane szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki uzyskane poza szkołą 2) w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali średnią ocen odpowiednio:
3) w roku szkolnym 2023/2024 będą uczniami liceum ogólnokształcącego lub technikum na terenie
Powiatu Wrocławskiego (bez względu na miejsce zamieszkania)
w przypadku pobierania nauki dodatkowo w szkole artystycznej lub posiadania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o konieczności dostosowania wymagań edukacyjnych do możliwości ucznia, wymagana średnia ocen, o której mowa w lit. a i b, jest niższa o 0,5
Stypendium wynosi 400 zł miesięcznie i płatne jest przez okres 10 miesięcy w roku szkolnym 2023/2024 (od września 2023 do czerwca 2024).
Wnioski należy składać:
Do wniosku należy dołączyć:
3) oświadczenie, że uczeń jest mieszkańcem Powiatu Wrocławskiego przez okres co najmniej jednego roku, licząc wstecz od dnia złożenia wniosku, podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia – dotyczy kategorii artystycznej i sportowej
UWAGA!
Punktowane będzie maksymalnie 5 udokumentowanych osiągnięć szczebla co najmniej wojewódzkiego wykazanych we wniosku i na formularzu uzupełniającym
Szczegółowe zasady Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół dla młodzieży wraz z wymaganymi formularzami dostępne są na stronie internetowej: www.powiatwroclawski.pl w zakładce: Edukacja → Programy Stypendialne → Program Stypendialny Rady Powiatu Wrocławskiego.
Dodatkowych informacji udziela Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu - tel. 71 / 72 21 822 oraz bezpośrednio w siedzibie Starostwa pok. 434 na IV piętrze budynku B.
ZAPROSZENIE
Wójt Gminy Kobierzyce zaprasza szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Kobierzyce do udziału w:
LOKALNYM PROGRAMIE WSPIERANIA EDUKACJI UZDOLNIONYCH UCZNIÓW GMINY KOBIERZYCE NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Celem programu stypendialnego jest wyłonienie grupy najzdolniejszych uczniów, objęcie ich opieką Gminy oraz wspieranie ich rozwoju. Działania te z pewnością przyczynią się do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności młodzieży w naszej Gminie.
Warunki uczestnictwa
Do programu można zgłaszać uczniów klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, którzy posiadają udokumentowane osiągnięcia naukowe lub artystyczne oraz bardzo dobre wyniki w nauce oraz zamieszkują na obszarze gminy Kobierzyce
Opis programu
Urząd Gminy Kobierzyce, Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce
UWAGA!
Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu
pod nr tel. 71 36-98-197 lub 71 36-98-196.
Wniosek_o_przyznanie_stypendium_GK(3).docx
ZAPROSZENIE_Lokalny_Program_Wspierania_Edukacji(1).doc
Zaproszenie(1).pdf
Szanowni Państwo,
Zakończenie roku szkolnego, to bardzo dobry moment by przypomnieć o trwającej akcji bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Szkolne uroczystości, tradycyjnie gromadzące wielu rodziców, są okazją do zwrócenia uwagi na szczepienia będące skuteczną formą ochrony przed niezmiernie groźnym wirusem brodawczaka ludzkiego.
Na terenie Gminy Kobierzyce szczepienia prowadzone są w Przychodniach Twój Lekarz w Kobierzycach, Ślęzie i Tyńcu Małym. Pełną informację na ten temat znajdą Państwo w załączniku. Będziemy wdzięczni za przekazanie jej jak największej liczbie zainteresowanych.
Z wyrazami szacunku
Zespół Twój Lekarz
KLASY 1-3
Dowozy:
8:00 Ślęza
Odwozy:
10:00 Ślęza
KLASY 4-8
Dowozy:
10:15 Domasław
10:25 Wysoka
10:30 Ślęza
Odwozy:
13:00 Ślęza, Wysoka
13:15 Domasław
14 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyła się debata, która dotyczyła relacji offline i online. Temat jest niezwykle bliski młodym ludziom, którzy obecnie nie wyobrażają sobie życia bez telefonu i którzy coraz częściej wybierają relacje internetowe, odrzucając przy tym przyjaźnie na żywo.
Chętni uczniowie klas siódmych zgłosili się do udziału w debacie i w dniu wydarzenia wylosowali stanowisko, którego musieli bronić. Nie było to zadanie proste, gdyż młodzież musiała wykazać się wiedzą, ale również elastycznością, bo strona przeciwna dzielnie broniła swojego zdania. Widownia aktywnie uczestniczyła w przedsięwzięciu i również zadawała wiele pytań, a w trakcie debaty zmieniała stanowisko za sprawą argumentów, które bardziej ją przekonały. Uczniowie udowodnili, że są świetnie przygotowani do debaty oraz potrafią wyrażać własne zdanie poprzez rzeczowe odpowiedzi i odwoływanie się do faktów. Dodatkowo warto podkreślić, że uczestnicy debaty wykazali się bardzo wysoką kulturą osobistą i przestrzegali zasad debaty.
Była to niezwykle cenna lekcja wychowawcza oraz polonistyczna, w trakcie której młodzi ludzie snuli refleksję nad tym, która z relacji jest dla nich cenniejsza i bardziej trwała. Przećwiczyli również sztukę argumentacji, co na pewno będzie dobrym utrwaleniem wiedzy i przyda się do egzaminu ósmoklasisty.
Katarzyna Ptasznik
W sobotę 10 czerwca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze młode siatkarki z Dolnego Śląska a wśród nich zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Bielik" w Bielanach Wrocławskich, wzięły udział w ostatnim w sezonie turnieju Volleymanii Dolny Śląsk.
Przed rozpoczęciem tego turnieju Nasze siatkarki zajmowały III miejsce w ogólnej klasyfikacji sezonu 2022/2023.
Dzięki fantastycznej grze oraz walce do końca udało się utrzymać miejsce na podium i zakończyć sezon ogromnym sukcesem.
Dodatkowo w Twardogórskim turnieju po wspaniałej grze, Lena Kobiałka z Aleksandrą Olkiewicz wywalczyły upragniony srebrny medal w kategorii "dwójek". Wielkie gratulacje dla dziewcząt.
Wyniki turnieju:
W kategorii "2"
2 miejsce - Lena Kobiałka i Aleksandra Olkiewicz
5 miejsce - Karolina Kędzior i Kalina Ogrodnik
7 miejsce - Blanka Bielecka i Natalia Pawluk
18 miejsce - Wiktoria Łukijańczuk i Anna Jankowska
W kategorii "3"
7 miejsce - Matylda Brzozowska, Aleksandra Walusińska, Lena Kośmińska, Maria Stryjakiewicz
Gratulacje dla całej ekipy UKS "Bielik" Bielany Wrocławskie
Dziękujemy wszystkim Rodzicom zawodniczek za wsparcie w tym sezonie!!
Po turniejowych rozstrzygnięciach przyszła też wreszcie pora na wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów i pogratulowanie zwycięzcom klasyfikacji ogólnej.
Coraz większymi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, ale my nie zwalniamy i dalej działamy. W miesiącu Maju dzięki Laboratorium Przyszłość i pracy nauczycieli mogliśmy zorganizować i przeprowadzić następujące imprezy, uroczystości czy działania warsztatowe.
Święto Szkoły to już tradycja w naszej placówce. W tym roku obchodziliśmy XIV rocznicę nadania imienia szkole - UNICEF. „Wszystkie kolory pokoju – zaprojektuj lepszy świat !” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna uroczystość. Podczas wydarzenia został przedstawiony Teatr Cienia a inscenizacja nie jedną osobę złapała za serce. Kolejnym działaniem było w przeddzień uroczystości, w obecności Pani Dyrektor Beaty Ćwiek oraz przedstawicieli klas, uroczyste umieszczenie Kapsuły Czasu przed budynkiem szkoły. Kapsułę Czasu, która będzie pamiątką dla kolejnych pokoleń uczniów naszej szkoły. Całe przygotowanie uroczystości począwszy od nagłośnienia, oświetlenia do rejestracji całego przedsięwzięcia na nośnikach cyfrowych mogło zaistnieć dzięki sprzętowi z Laboratoriów Przyszłości.
Dużym powodzeniem obok robotyki cieszą się w naszej szkole warsztaty plastyczne i techniczne.
Uczestnicy koła wręcz przepadają za działaniami, które rozwijają ich wyobraźnię i twórcze myślenie. W ramach koła przeprowadzono cykl zajęć warsztatowych: „Wiosenno -Wielkanocne", Przegląd Twórczości Dziecięcej w ramach projektu „Święto Patrona Szkoły” pt. „Świat bez wojen - światem pełnym barw”, „Kropka i kreska, cyfra, figura w malarstwie”, „Matematyczne obrazy” czy chociażby „Liczby i figury na moim obrazie”. Wszystkie prace zostały zrobione z artykułów i pomocy plastycznych, które na początku roku dotarły do naszej szkoły dzięki Laboratoriom. Dzięki sprzętowi w jaki wyposażona jest placówka w Bielanach Wr. a jest go bardzo dużo i bardzo dobrej jakości można przeprowadzić takie imprezy jak m.in Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Kobierzyce w Judo. Miło nam poinformować, że drużyna UKS Bielik zajęła III miejsce w tym turnieju, które odbyły się na pięknej hali sportowej w Bielanach Wrocławskich a na końcowy wynik złożyły się poszczególne miejsca zajęte przez naszych zawodników. W przeprowadzeniu zawodów, oraz w fotorelacji bardzo pomocny i przydatny był sprzęt nagłaśniający oraz aparat cyfrowy, które pochodzą z wcześniej już wymienionego projektu.
Całe Bielany czytają”, inauguracja tego projektu nastąpiła w październiku. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa oraz wypracowanie w uczniach klas 0-1 zwyczaju regularnego odwiedzania biblioteki. Cykliczne spotkania zostały zwieńczone uroczystym finałem, który miał miejsce 5 maja 2023r w naszej szkole. Gościem honorowym był p. Piotr Kopeć, Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce, którego zaprosiliśmy do przeczytania uczniom fragmentu pt. „Mole książkowe” z tomu „Dobre uczynki Cecylki Knedelek” Joanny Krzyżanek. Po odczytaniu fragmentu rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas czwartych oraz ósmych specjalnie dla młodszych kolegów i koleżanek. Było miło, przyjemnie z uśmiechem , humorem no i co ważne z książką. Całe przedsięwzięcie, oprawa plastyczna, nagłośnienie zostały zrealizowane za pomocą sprzętu z ... to już wiadome.
Do następnego razu Czerwiec za pasem a działań mnóstwo.
Grzegorz Harężlak
W dniu 07.06.2023 r. odbył się w naszej szkole Turniej Znajomości Lektur dla klas III Lekturomania.
Jego celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, wdrażanie do praktycznego zastosowania posiadanej wiedzy i umiejętności, rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie u dzieci kreatywności i aktywności. Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przeczytanych lektur: „Dziewczynka z zapałkami” J.H. Andersenaa, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga, „Dzieci z Bullerbyn” A. Lingren, „Karolcia” M. Kruger, „Królowa Śniegu” J.H. Andersena, „Oto jest Kasia” M. Jaworczakowej. W drugiej pracowali w ścisłej współpracy z partnerem i wykonali 3 zadania: rozwiązywali krzyżówkę, nadawali tytuły do ilustracji z danej lektury, układali puzzle. Uczestnikom turnieju zliczono liczbę punktów zarówno z pierwszej jak i drugiej części.
Laureatami zostali:
Agata Danielewska klasa 3 i Aleksander Baran klasa 3 a – I miejsce
Michał Borejko klasa 3 c– II miejsce
Jagoda Szkultin klasa 3 d i Róża Łyszczak klasa 3 a – III miejsce
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów 😊
Wszystkim uczestnikom dziękuje za aktywny udział w turnieju
Irena Kalinowska
Zaproszenie do złożenia oferty nr ZSP.B.261-003.2023 na "Naukę pływania uczniów klas III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich w okresie od IX do XII 2023 roku na krytej pływalni".
Zaproszenie_do_zlozenia_oferty_(nauka_plywania).pdf
Zalacznik_nr_1_do_Zaproszenia_(Formularz_oferty).docx
Zalacznik_nr_2_do_Zaproszenia_-_Projekt_umowy.pdf
Zalacznik_nr_3_do_Zaproszenia_-_Kalendarz_zajec.pdf
Wielokulturowość jest nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Pośród uczniów wielu klas są reprezentanci innych kultur i narodowości. Dzięki temu uczniowie w naturalny sposób poznają cechy charakterystyczne dla danego kręgu kulturowego.
Chcąc przybliżyć uczniom kulturę bliskiego nam narodu ukraińskiego, Magdalena Homa – wychowawczyni klasy 2e oraz Zoreslava Huk – nauczyciel wspierający uczniów pochodzenia ukraińskiego, zorganizowały cykl lekcji zdalnych z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Lwowa.
Podczas cyklu spotkań uczniowie poznali swoje imiona, opowiadali o swoich szkołach, zajęciach, na które uczęszczają, ulubionych zabawach, wakacyjnych planach i marzeniach. Każdorazowo uczniowie zakańczali lekcje tańcem. Dzięki tablicom interaktywnym, uczniowie mogli obserwować swoich kolegów oraz siebie na powiększonym ekranie. Obie strony zaobserwowały zgodnie, że mimo dzielącej ich odległości, ich życie wygląda podobnie.
Magdalena Homa
Zoreslava Huk
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy, Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich był długo oczekiwanym wydarzeniem.
Moc atrakcji - wspólne zabawy, balonowy zawrót głowy, bańki mydlane, malowanie kredą, konkursy i dyscypliny sportowe.
Tego dnia na uczniów czekały w szkole prezenty - niespodzianki – 3 nowe stoły do gry w piłkarzyki oraz naklejane gry korytarzowe - tor do kapsli oraz klasy.
Na medal spisali się również rodzice, z inicjatywy których zorganizowany był Dzień Dziecka w naszej szkole.
Dla wszystkich dzieci został przygotowany słodko - owocowy poczęstunek, popcorn i lody!
Jak co roku, nasza szkolna społeczność spotkała się, by pielęgnować tradycje i uczcić XIV rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Bielanach Wr. imienia UNICEF. Tegoroczne hasło związane z obchodami Święta Szkoły brzmiało; „Wszystkie kolory pokoju – zaprojektuj lepszy świat !”
To hasło zainspirowało uczniów i nauczycieli do różnorodnych działań na wielu płaszczyznach. Realizowaliśmy projekty edukacyjne, czego efektem są piękne prace plastyczne, konkursy i turnieje szkolne i pozaszkolne, wspaniałe prace literackie, szkolne galerie obrazów. Angażowaliśmy się także w akcje charytatywne, pomagaliśmy tym blisko nas, jak również potrzebującym z innych kontynentów.
Tradycyjnie, uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie wspierali wszystkich w potrzebie, działali w wolontariacie, angażowali się w akcje charytatywne i pomagali rówieśnikom. Za swoją postawę - od koleżanek i kolegów – każdy z nich otrzymał tytuł Młodego Ambasadora Dobrej Woli. Każdy też, został wyróżniony podczas uroczystego apelu.
W przeddzień uroczystości, w obecności Pani Dyrektor Beaty Ćwiek oraz przedstawicieli klas, uroczyście umieściliśmy Kapsułę Czasu przed budynkiem szkoły.
Kapsułę Czasu, która będzie pamiątką dla kolejnych pokoleń uczniów naszej szkoły. Otwarcie Kapsuły Czasu zaplanowano na rok 2072, czyli za niespełna 50 lat. Kapsuła jest symbolem zmieniających się czasów, jak również pamięcią o bieżących wydarzeniach. Program artystyczny wzbudził wiele przemyśleń i skłonił do refleksji. W słowie, dźwięku i ruchu odpowiadaliśmy sobie na pytania: Dlaczego ludzie ranią innych, choć wiedzą, że to ich krzywdzi ? Czy wybierzemy wszystkie kolory pokoju? Już wiemy, że wszyscy mamy w sobie tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy. Spójrzmy na siebie i w siebie, i dokonajmy właściwego wyboru.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani Maria Wilk – Sekretarz Gminy Kobierzyce, Pani Anna Wilisowska – Kierownik Referatu Edukacji Kultury i Sportu . Pani Elżbieta Regulska – Radna Gminy, Pan Artur Barwiński – Przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Kinga Świtała - Jeleń – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców.
Dziękujemy za zwykłą, codzienną pomoc i uśmiech, który potrafi sprawić, że dzień staje się jaśniejszy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają ideę naszego patrona.
Zaprojektujmy razem lepszy świat – bez wojen, głodu i cierpienia. Bądźmy dla siebie dobrzy – w słowach, gestach i działaniu.
Pamiętajmy: „Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą” (Gandhi).
Agnieszka Szołtysik
W dniach 26 i 29 maja 2023 r. po uprzednich eliminacjach klasowych i szkolnych zostali wyłonieni reprezentanci klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartych do udziału w Gminnych Zawodach w Trójboju Lekkoatletycznym w Tyńcu Małym. W dniu 26.05.2023 r. uczniowie klas trzecich i czwartych, a dniu 29.05.2023 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wystartowali w trójboju, stając do rywalizacji z kolegami z pięciu Szkól Podstawowych: z Kobierzyc, Wysokiej, Pustowa Wilczkowskiego oraz Tyńca Małego. Pogoda dopisała, uczniowie pełni zaangażowania startowali w następujących konkurencjach: w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 60 metrów, zdobywając dla naszej szkoły znaczące miejsca:II miejsce zdobyły klasy 1 reprezentowane przez: Tomasza Waliszaka, Magdalenę Fieduk, Ignacego Domagałę, Bruno Szlichtę, Anetę Wilczurę, Aleksandra Durkacza, Lilianę Jaworską, Emilię Kardasz, Zuzannę Kawalec, Nicolę Wnętrzak, Franciszka Balickiego, Mikołaja DepęII miejsce zdobyły klasy 2 reprezentowane przez: Oliwię Urzędowskę, Piotra Łukijańczuka, Alana Kobiałkę Lenę Pietrykę, Mariannę Różyło, Kacpra Żarkowskiego, Arlenę Domerecką, Olafa Sieniuca, Maję MałkowskąI miejsce zdobyły klasy 3 reprezentowane przez: Marlenę Perdek, Emilię Lazar, Urszulę Kołodzie, Agatę Danielewską, Izabellę Mazanowską, Emmę Hermansen, Demiana Pohrebnyaka, Jakuba Mirończyka, Ignacego Andrzejec, Stanisława Samojednego, Filipa Gerusa, Borysa Rapacza
Gratulujemy
Zasady zamawiania mundurków szkolnych wraz z aktualnymi formularzami na rok szkolny 2023/2024 dostępne na stronie szkoły w zakładce UCZEŃ I RODZIC--->codzienne informacje--->mundurki szkolne oraz pod linkiem Mundurki szkolne
Miło nam poinformować, że zawodnicy UKS Bielik dnia 4.06 2023 wystartowali w turnieju z cyklu Super Ligi w Judo, która odbyła się w Jaworzynie Śląskiej. W wydarzeni wzięło udział 7 judoków z naszego klubu. W składzie znaleźli się: Karol Drozd, Demian Pohrebnyak, Piotr Smoliński, Mikołaj Rudnicki, Filip Drozd, Piotr Łukijańczuk, Gaspar Domerecki.
Po zaciętych walkach młodzi judocy zajęli następujące miejsca:
Piotr Łukijańczuk – 1 miejsce
Gaspar Domerecki – 1 miejsce
Demian Pohrebnyak – 2 miejsce
Karol Drozd – 3 miejsce
Mikołaj Rudznicki – 3 miejsce
Filip Drozd – 3 miejsce
Piotr Smoliński – 5 miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Grzegorz Harężlak
Uczestnicy koła uwielbiają działania plastyczne, dlatego wytrwale uczęszczali na zajęcia. Pracując cały rok, mieli okazję stosować różne techniki plastyczne, podnieść poziom sprawności grafomotorycznej, rozwijać wyobraźnię i twórcze myślenie. Tworzyć coraz piękniejsze prace i dbać o ich estetykę. Podczas pracy ujawniły się talenty. Kilkoro uczniów pochwaliło się swoimi pracami wykonywanymi z pasją nie tylko w szkole, ale i w domu oraz na zajęciach pozaszkolnych. Przeprowadzono w ramach koła cykl zajęć warsztatowych „Wiosenno-Wielkanocnych” we współpracy z p. Urszulą Sorbal wychowawcą świetlicy – uczestnicy wykonali ozdoby świąteczne na mini kiermasz Wielkanocny. Wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w ramach projektu „Święto Patrona Szkoły” pt. „Świat bez wojen - światem pełnym barw”. Po omówieniu tematu, pomysły uczniów związane z wojną i światem bez wojen - skojarzenia, obrazy przeniesione zostały na papier dowolnie wybraną techniką. Kilkoro uczestników koła zostało laureatami tego przeglądu. Przeprowadzony został również projekt pt. „Kropka i kreska, cyfra, figura w malarstwie. Matematyczne obrazy”, którego celem było zachęcenie uczniów do uważnego oglądania obrazów, rozwijania spostrzegawczości i wyobraźni. Uczestnicy poszerzyli wiedzę na temat różnych gatunków malarstwa, poznali artystów malarzy tworzących abstrakcje. Uczyli się rozumieć sztukę, która nie należy do najłatwiejszych. Uczniowie zainspirowani pracami malarzy m.in. Picassa, Kandinsky’ego, Degas tworzyli własne pt. „Liczby i figury na moim obrazie”. Najlepsze prace wzięły udział w konkursie szkolnym. Laureatami zostali:
I miejsce: Anna Dobrowolska
II miejsce: Tymoteusz Tomaszen, Demian Pohrebnyak
III miejsce: Oliwia Prochal, Aleksandra Janiszewska
Wyróżnienia: Natalia Banasik, Hanna Czaus, , Veronika Moskal, Marlena Perdek
Ponadto wspierali akcje charytatywne tworząc kartki dla seniorów. Dzięki uczestnikom koła plastycznego można było oglądać wystawy organizowane na parterze w bloku C – m.in. „Obrazy z patyków”, „Wiosenne krajobrazy Polski”, „Guzikowe obrazy”, „Liczby i figury na moim obrazy”, „Maki”.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wytrwale pracowali ze mną przez cały rok tworząc i ciesząc się ze wspólnej pracy i zabawy.
Życzę cudownych wakacji 😊
Irena Kalinowska
W roku szkolnym 2022/2023 w ramach projektu unijnego zapewniającego równy dostęp do edukacji w szkołach prowadzono zajęcia dla uczniów klas trzecich pt. „Autoprezentacja – trening pewności siebie”.
Podczas realizacji projektu uczniowie ćwiczyli właściwe prezentowanie swojej osoby, pewność siebie, asertywność, umiejętność skutecznej komunikacji oraz sztukę przemawiania. Odkrywali swoje mocne strony. Uczniowie poznali sygnały werbalne jakimi są: język, modulacja głosu, intonacja, tempo mowy, siła głosu oraz sygnały niewerbalne – język ciała: gesty, postawa, sposób poruszania się, ruchy ciała twarz, mimika, uśmiech. Projektowali stroje na różne okazje, by zapamiętać jaki styl ubioru wymagany jest na dane okazje i w danym miejscu.
Zdobyli wiedzę na temat „Jak wykorzystać mowę ciała w prezentacji własnej osoby”.
Próbowali swoich sił prezentując swoje pasje na forum klasy, samodzielnie przygotowując autoprezentacje. Określali swoje mocne i słabe strony oraz planowali swoją przyszłość.
Na zakończenie projektu zorganizowano wystawę fotograficzną pt. Autoprezentacja – moje pasje, moje mocne strony, kim zostanę w przyszłości?”.
Podsumowując projekt uczniowie wykonali indywidualną kartę pracy dotyczącą swoich mocnych stron i zainteresowań.
Prowadzący zajęcia :
Irena Kalinowska, Sylwia Pienio-Piekarska,
Monika Pietrzak , Jolanta Stefaniuk
Powered by aSc EduPage